maj 2, 2013 - Wordpress    Komentowanie nie jest możliwe

Jak przenieść bloga wordpress na inny serwer ?

Na początek musisz zalogować się do swojego starego konta hostingowego i exportować bazę danych, czyli wchodzisz na phpMyAdmin, następnie po lewej wybierasz bazę danych( na obrazku nr.1 ). Jeśli na jednym serwerze masz kilka baz danych i nie wiesz jak się nazywa ta z bloga którego chcesz przenieść, to wejdź w plik wp-config.php w katalogu public_html i w 17 lini znajdziesz tak kod jak poniżej:

// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define(‚DB_NAME’, ‚nazwabazy_wrdp1′);

I oczywiście fragment „nazwabazy_wrdp1″ jest naszą nazwą bazy danych. Gdy już wiesz jak się nazywa Twoja baza danych, to później dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej, klikasz na export ( nr.2) zaznaczając to co pokazuję na obrazku pod nr. 3 :

baza222

Później skrolem jedziesz na dół strony i upewniasz się że masz zaznaczone okienko „zapisz plik” i klkasz na wykonaj, po kilku sekundach zapisujesz bazę danych na swoim komputerze.

baza22233

Krok następny by przenieść bloga na inny serwer to:

Wszystkie pliki od A do Z które znajdują się na Twoim stary serwerze, ściągasz na swój komputer, najlepiej do tego użyć programu ftp. Wszystkie, to mam na myśli wszystkie czyli wp-admin, wp-content itp itd, wszystkie jakie tam są.

Gdy już masz zrobione to co wyżej napisałem, to teraz:

Logujesz się na swój nowy serwer, dodajesz swoją domenę i w niej instalujesz nowego bloga, najlepiej za pomocą „autoinstlera” Później wchodzisz na phpMyAdmin na nowym serwerze, wybierasz bazę danych i w niej importujesz bazę danych, tą którą exportowałeś ze starego serwera.

Gdy bazę zimportujesz, pozostaje jeszcze dwie małe czynności.

Pierwsza czynność. Wszystkie pliki które ściągnąłeś ze starego hostingu wgrać do nowego hostingu, ale bez pliku „wp-config.php”

Druga czynność. Musisz zalogować się teraz na panel zarządzania domenami i zmienić przekierowanie DNS na nowy hosting. Mniej więcej po 3 godzinach strona powinna działać już na nowym serwerze ( przynajmniej tak było w moim przypadku )

LINKI:   01

Comments are closed.